KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11978022

nr 1197 8022

Tore Kumlien

(1904-1976), Sverige

Pastell, Skärgårdsbrygga, Monogramsignerad, 31x47 cm

Tore Kumlien, svensk bildkonstnär född 1904, död 1976.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 20 augusti 2018
kl 19:19:41

  • Tema
  • 20 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Tore Kumlien

Läs mer om Tore Kumlien