KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11978022
nr 1197 8022
Tore Kumlien
(1904-1976), Sverige
Pastell, Skärgårdsbrygga, Monogramsignerad, 31x47 cm
Tore Kumlien, svensk bildkonstnär född 1904, död 1976.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 19:19:41
300 kr
350 kr
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm